Back

Результати конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2019 році

Київ, Україна 11 грудня 2019
  • Diminuer la taille du texte
  • Augmenter la taille du texte
  • Imprimer la page
  • Imprimer en PDF
Результати конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2019 році

У Києві відбулася підсумкова конференція та церемонія нагородження конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування». Цьогорічний конкурс став восьмим за ліком в Україні, що проводиться за методологією Ради Європи з 2012-го. І вже шостий рік поспіль основним його організатором виступає Мінрегіон України у партнерстві з асоціаціями органів місцевого самоврядування за підтримки Ради Європи.

Цьогоріч зі 136 практик органів місцевого самоврядування конкурсна комісія обрала 30 переможців. 4 грудня їх привітав і вручив нагороди заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Він нагадав, що уперше тематику конкурсу визначали методом онлайн-опитування, а одна із завершальних функцій конкурсної комісії – верифікація – була проведена стосовно 28 практик із 30-ти практик-фіналістів.

Список переможців всеукраїнського конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування»:

Тема 1. «Заходи та рішення органів місцевого самоврядування, спрямовані на ріст доходів місцевого бюджету»

У номінації «міські ради»:

Диплом І ступеня – Чугуївська міська рада Харківської області, «Застосування міської геоінформаційної системи для збільшення надходжень до місцевого бюджету»;

Диплом ІІ ступеня – Коростенська міська рада Житомирської області, «Розвиток індустріального парку «Коростень»;

Диплом ІІІ ступеня – Чернігівська міська рада Чернігівської області, «Пайова участь як складова підвищення інвестиційної привабливості міста (окремі аспекти пільгового залучення замовників (інвесторів) будівництва об’єктів промислового призначення до пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста)».

У номінації «сільські, селищні, міські ради об’єднаних територіальних громад»:

Диплом І ступеня – Байковецька сільська рада об’єднаної територіальної громади Тернопільського району Тернопільської області, «Три мільйони, сто мільйонів, мільярд!»;

Диплом ІІ ступеня – Недобоївська сільська рада об’єднаної територіальної громади Хотинського району Чернівецької області, «Партнерство територіальних громад «Яблуневої агломерації» як ефективний інструмент місцевого розвитку».

Тема 2. «Розвиток, заснований на особливостях регіонів та громад»

У номінації «обласні ради»:

Диплом І ступеня – Львівська обласна рада Львівської області, «Програма підтримки ініціатив місцевих карпатських громад (у співпраці з Закарпатською, Івано-Франківською, Чернівецькою обласними радами, Асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна»)».

У номінації «міські ради»:

Диплом І ступеня – Криворізька міська рада Дніпропетровської області, «Кривий Ріг туристичний: нереальна реальність»;

Диплом ІІ ступеня – Чугуївська міська рада Харківської області, «Популяризація та формування іміджу міст шляхом проведення унікальних культурних заходів (на прикладі проведення ХІХ Міжнародного рєпінського пленеру в м. Чугуїв)»;

Диплом ІІІ ступеня – Горішньоплавнівська міська рада Полтавської області, «Регіональний профорієнтаційний проєкт «Старт у професійне майбутнє»;

Диплом ІІІ ступеня – Харківська міська рада Харківської області, «Платформа розвитку молодіжних урбанкультур та вуличних видів спорту «Street Culture».

У номінації «сільські, селищні, міські ради об’єднаних територіальних громад»:

Диплом І ступеня – Тростянецька міська рада об’єднаної територіальної громади Сумської області, «Розвиток Тростянецької громади через використання історичних постатей, об’єктів та локальних брендів»;

Диплом ІІ ступеня – Веселівська селищна рада об’єднаної територіальної громади Веселівського району Запорізької області, «Підняття води за допомогою енергії сонця»;

Диплом ІІІ ступеня – Зимноводівська сільська рада об’єднаної територіальної громади Пустомитівського району Львівської області, «Проведення щорічного фестивалю «Гомін Лемківщини».

Тема 3. «Практики залучення молоді до місцевого економічного розвитку»

У номінації «міські ради»:

Диплом І ступеня – Івано-Франківська міська рада Івано-Франківської області, «Всеукраїнський молодіжний журнал «Repost»;

Диплом ІІ ступеня – Павлоградська міська рада Дніпропетровської області, «Грант з міського бюджету на підтримку молодіжного підприємництва в місті Павлоград»;

Диплом ІІІ ступеня – Мелітопольська міська рада Запорізької області, «Амбасадори Мелітополя».

У номінації «сільські ради», «селищні ради»:

Диплом І ступеня – Драбівецька сільська рада Золотоніського району Черкаської області, «Майбутнє Драбівець творитиме молодь»;

Диплом І ступеня – Благодатна селищна рада міста Нововолинська Волинської області, «Створення молодіжного простору «The HUB» у Благодатному»;

Диплом ІІ ступеня – Немішаївська селищна рада Бородянського району Київської області, «Система розвитку участі молоді на основі механізмів спільного прийняття рішень «Від молодіжного парламенту до спеціалізованих громадських рад».

У номінації «сільські, селищні, міські ради об’єднаних територіальних громад»:

Диплом І ступеня – Новопсковська селищна рада об’єднаної територіальної громади Новопсковського району Луганської області, «Створення умов для активізації та згуртування молоді Новопсковської ОТГ задля економічного розвитку громади»;

Диплом ІІІ ступеня – Шумська міська рада об’єднаної територіальної громади Тернопільської області, «Творча майстерня «ART-Box».

Список учасників конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2019 році, нагороджених дипломами «Спеціальна відзнака»

Тема 1. «Заходи та рішення органів місцевого самоврядування, спрямовані на ріст доходів місцевого бюджету»

У номінації «районні ради»: Сокальська районна рада Львівської області, «Електронний інвестиційний сервіс – інструмент підвищення інвестиційної привабливості регіону».

У номінації «сільські ради», «селищні ради»: Ставищенська сільська рада Брусилівського району Житомирської області, «Геоінформаційні системи – основа земельного менеджменту та формування податкової бази територіальної громади».

У номінації «сільські, селищні, міські ради об’єднаних територіальних громад»: Перечинська міська рада об’єднаної територіальної громади Закарпатської області, «Надання в пільгову оренду приміщень комунальної власності за 1 грн/рік терміном на 3 роки для ведення підприємницької діяльності».

Тема 2. «Розвиток, заснований на особливостях регіонів та громад»

У номінації «районні ради»:

Гадяцька районна рада Полтавської області, «Відкритий етнографічно-мистецький фестиваль «Підкова козацької слави» – історична цінність Гадяцького краю»;

Томаківська районна рада Дніпропетровської області, «Інтегрування креативної індустрії до структури місцевої економіки для стійкого розвитку Томаківського району Дніпропетровської області».

У номінації «сільські ради», «селищні ради»:

Доброславська селищна рада Лиманського району Одеської області, «Дружба без кордонів: Міжнародний фестиваль вуличного мистецтва «Веселкове рандеву»;

Жовтнева сільська рада Токмацького району Запорізької області, «Фестиваль щасливих ягід – «родзинка» Жовтневої сільської ради, що формує туристично-рекреаційний імідж Токмацького регіону».

Тема 3. «Практики залучення молоді до місцевого економічного розвитку»

У номінації «районні ради»: Гадяцька районна рада Полтавської області, «Фонд підтримки підприємництва – реальна допомога молодіжним стартапам».

У номінації «сільські, селищні, міські ради об’єднаних територіальних громад»: Мереф’янська міська рада об’єднаної територіальної громади Харківської області, «Молодіжна рада «Motion Team» – ефективні лідери змін Мереф’янської громади».

Презентації:

Тема «Заходи та рішення органів місцевого самоврядування, спрямовані на ріст доходів місцевого бюджету»

• «Застосування міської геоінформаційної системи для збільшення надходжень до місцевого бюджету», ЧУГУЇВСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛ.

• «Геоінформаційні системи – основа земельного менеджменту та формування податкової бази територіальної громади», СТАВИЩЕНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛ.

• «Три мільйони, сто мільйонів, мільярд!», БАЙКОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА ОТГ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛ.

• «Платформа розвитку молодіжних урбанкультур та вуличних видів спорту «Street Culture», ХАРКІВСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛ.

Тема «Розвиток, заснований на особливостях регіонів і громад»

• «Програма підтримки ініціатив місцевих карпатських громад (у співпраці з Закарпатською, Івано-Франківською, Чернівецькою обласними радами, Асоціацією органів місцевого самоврядування «ЄВРОРЕГІОН КАРПАТИ – УКРАЇНА»)», Львівська обласна рада

• «Кривий Ріг туристичний: нереальна реальність», КРИВОРІЗЬКА МІСЬКА РАДА ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛ.

• «Розвиток Тростянецької громади через використання історичних постатей, об’єктів та локальних брендів», ТРОСТЯНЕЦЬКА МІСЬКА РАДА ОТГ СУМСЬКОЇ ОБЛ.

Тема «Практики залучення молоді до місцевого економічного розвитку»

• «Всеукраїнський молодіжний журнал «Repost», ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА МІСЬКА РАДА ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛ.

• «Створення молодіжного простору «The HUB» у Благодатному», БЛАГОДАТНА СЕЛИЩНА РАДА ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛ.

• «Система розвитку участі молоді на основі механізмів спільного прийняття рішень «Від молодіжного парламенту до спеціалізованих громадських рад», НЕМІШАЇВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА КИЇВСЬКОЇ ОБЛ.

Дивитись фотогалерею заходу можна тут.

Телевізійний сюжет КП «ТРК «Рудана» Криворізької міської ради про конференцію можна дивитись тут.


Контактна Інформація Контактна Інформація
Council of Europe Office in Ukraine
8, Illinska str., 7 entrance, 6 floor
Kyiv 04070, Ukraine
Офіс Ради Європи в Україні
вул. Іллінська, 8, під'їзд 7, поверх 6
Київ, 04070 Україна

Tel.+38 044 425 60 01 
          +38 044 425 02 62

Fax.+38 044 425 60 01
            (ext.111)
            +38 044 425 02 62

            (ext.111)

kyiv@coe.int

Contact form