EU/CoE support to the promotion of cultural diversity in Kosovo*

 

Local Development through Heritage: Dizajnoni imazhin e rajonit tuaj

 

Ne kontekst tė Zhvillimit Ekonomik Lokal, Projekti i pėrbashkėt i Bashkimit Evropian dhe Kėshillit tė Evropės ‘Mbėshtetje pėr Promovimin e Diversitetit Kulturor (PDKK)’, ka kėnaqėsinė tė shpallė tė hapur garėn pėr dizajn tė logos, pėr nxėnėsit e shkollave fillore (paralelet e 3-ta, tė 6-ta dhe tė 9-ta) tė cilėt e kanė nė planprogram lėndėn Edukatė Qytetare dhe vijnė nga komunat e rajonit tė: Prishtinės, Gjilanit, Mitrovicės dhe Prizrenit.

Qėllimi i kėsaj gare ėshtė qė tė krijojnė njė identitet vizuel pėr aktivitetet e Zhvillimit Ekonomik Lokal (ZHEL) nė kėto rajone.

Logo e propozuar duhet tė jetė rezultat i kreativitetit personal tė nxėnėsit dhe tė japė njė mesazh tė qartė tė vlerės dhe potencialit tė trashėgimisė kulturore dhe natyrore, duke reflektuar vlerat e komunitetit te rajonit tuaj si dhe elemente tė tjera tė definuara pėrmes kritereve tė PDKK.

Aplikimet duhet tė dorėzohen: Nė zarf tė mbyllur nė drejtorinė e shkollės ose nė Drejtorinė pėr Arsim tė komunės suaj jo mė vonė se 25 Tetor 2013 (e Premte) dhe duhet tė adresohen pėr:

 ‘Gara pėr Logo’ Projekti PDKK / ZHEL

Pėr mė shumė detaje, ju lutemi gjeni bashkangjitur fletėpalosjen apo kontaktoni koordinatorin e PDKK:
Harmonije RADONIQI
harmonije.radoniqi@coe.int
+386 (0) 49 659 512

Posters

Leaflets

News in: English | Serbian