Pour plus d'informations

Líders

 


Gilbert Saboya Sunyé

Ministre d’Afers Exteriors i President en exercici del Comitè de Ministres del Consell d’Europa

Antics Secretaris Generals

Terry Davis

Regne Unit
22 de juny de2004
31 d'agost de 2009

Walter Schwimmer

Àustria
1 de setembre de 1999
31 d'agost de 2004

Daniel Tarschys

Suècia
20 de juny de 1994
1 de setembre de 1999

Catherine Lalumière

França
1 de juny de 1989
31 de maig de 1994

Marcelino Oreja Aguirre

Espanya
1 d'octubre de 1984
1 de juny de 1989

Franz Karasek

Àustria
1 d'octubre de 1979
1 d'octubre de 1984

Georg Kahn-Ackermann

Alemanya
17 de setembre de 1974
17 de setembre de 1979

Lujo Toncic-Sorinj

Àustria
16 de setembre de 1969
16 de setembre de 1974

Peter Smithers

Regne Unit
16 de mars de 1964
15 de setembre de 1969

Lodovico Benvenuti

Itàlia
15 de setembre de 1957
15 de mars de 1964

Léon Marchal

França
21 de setembre de 1953
traspassat el 24 de setembre de 1956

Jacques Camille Paris

França
11 d'agost de 1949
traspassat el 17 de juliol de 1953