Daha fazla bilgi için

Liderler

 


Ahmet Davutoğlu

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı ve Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi Başkanı

Mevlüt Çavuşoğlu

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı

Thorbjørn Jagland

Avrupa Konseyi Genel Sekreteri

Maud de Boer-Buquicchio

Avrupa Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı

Jean-Paul Costa

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Başkanı

Keith Whitmore

Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Başkanı

Thomas Hammarberg

Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri

Jean-Marie Heydt

Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşları Konferansı Başkanı

Wojciech Sawicki

Avrupa Parlamenterler Meclisi Genel Sekreteri

Andreas Kiefer

Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Genel Sekreteri

Geçmişte görev alan Genel Sekreterler

Terry Davis

Birleşik Krallık
22 Haziran 2004
31 Ağustos 2009

Walter Schwimmer

Avusturya
1 Eylül 1999
31 Ağustos 2004

Daniel Tarschys

İsveç
20 Haziran 1994
1 Eylül 1999

Catherine Lalumière

Fransa
1 Haziran 1989
31 Mayıs 1994

Marcelino Oreja Aguirre

İspanya
1 Ekim 1984
1 Haziran 1989

Franz Karasek

Avusturya
1 Ekim 1979
1 Ekim 1984

Georg Kahn-Ackermann

Almanya
17 Eylül 1974
17 Eylül 1979

Lujo Toncic-Sorinj

Avusturya
16 Eylül 1969
16 Eylül 1974

Peter Smithers

Birleşik Krallık
16 Mart 1964
15 Eylül 1969

Lodovico Benvenuti

İtalya
15 Eylül 1957
15 Mart 1964

Léon Marchal

Fransa
21 Eylül 1953
24 Eylül 1956 tarihinde vefat etti

Jacques Camille Paris

Fransa
11 Ağustos 1949
17 Temmuz 1953 tarihinde vefat etti